V Ázerbájdžánu začíná nová fáze agrárních reforem

Poté, co ázerbájdžánský prezident podepsal vyhlášku o dalších opatřeních ke zlepšení institucionální činnosti Ministerstva zemědělství, v zemi začala nová fáze agrárních reforem.

„Podle vyhlášky byly zrušeny okresní a městské útvary Ministerstva zemědělství a na jejich základě byly vytvořena státní centra zemědělského rozvoje. Účelem jejich zřízení je centrální řízení místních útvarů ministerstva, posílení práce s farmáři a vzdělávání v souvislosti s využíváním elektronických služeb a inovačních technologií,” uvedl ministr zemědělství Anar Husejnov.

Dodal, že zřízení těchto center přináší řadu výhod při poskytování služeb v zemědělském sektoru. Také zmínil, že v rámci státních center zemědělského rozvoje budou zřízeny zemědělské a koordinační rady.

„Tyto rady budou zahrnovat zemědělce a zástupce zemědělských sdružení. Hlavními úkoly rad jsou studovat problémy zemědělců, pomáhat jim řešit tyto problémy, provádět veřejnou kontrolu, zajistit transparentnost při poskytování dotací a předkládat návrhy na rozvoj zemědělského sektoru,” uvedl.

Pro Ázerbájdžán, který se snaží rozvíjet svou ekonomiku na základě neropného odvětví, je zemědělství jeden z hlavních směrů.

ƏLAQƏ

E-mail vasitəsilə

 

info@ea-coc.com

 

Bizim ünvanımız

Avropa-Azərbaycan Ticarət Palatası
Jana Masaryka 252/6, 120 00 Prague 2
Şirkətin VÖEN - i: 059 05 052

 
 

BİZNES MƏLUMAT

Palata Praqanın Bələdiyyə Məhkəməsi tərəfindən
saxlanılan reyestrdə qeydiyyatdan keçmişdir,
qeydiyyat nömrəsi L 68064,
hüquqi statusu: birliy