Obrat obchodu mezi Českou republikou a Ázerbájdžánem vzrostl o 12 procent

Česká republika je pátým největším obchodním partnerem Ázerbájdžánu a devátým největším zahraničním investorem v ekonomice státu, uvedl na základě výsledků loňského obchodního obratu AZERTAG velvyslanec České republiky v Ázerbájdžánu Milan Ekert.

Jak diplomat poznamenal, obchodní obrat mezi oběma zeměmi se zvýšil o 12 procent ve srovnání s rokem 2017 a dosáhl 1,1 miliardy EUR.

„Minulý rok lze nazvat rokem vzniku nové dynamiky ve vztazích mezi Českou republikou a Ázerbájdžánem, která vytváří základ pro posílení strategického partnerství mezi našimi zeměmi a hledání nových společných projektů,“ uvedl vyslanec.

Ekert mezi produkty českého vývozu do Ázerbájdžánu vyzdvihl strojírenství, automobily a elektroniku.

Česká republika je strategickým partnerem Ázerbájdžánu. V roce 2015 podepsali prezidenti České republiky a Ázerbájdžánu Memorandum o strategickém partnerství. Vztahy v ekonomické sféře se rozvíjejí, Česká republika ročně dováží ropu z Ázerbájdžánu až do výše 1,5 miliardy dolarů.

Vzájemná spolupráce nezahrnuje ale pouze dodávky ropy. Úzký vztah mezi našimi zeměmi dokazuje skutečnost, že Česká republika zaujímá deváté místo v oblasti zahraničních investic v ázerbájdžánské ekonomice. České společnosti působící v zemi navíc aktivně usilují o posílení vztahů mezi oběma zeměmi.

ƏLAQƏ

E-mail vasitəsilə

 

info@ea-coc.com

 

Bizim ünvanımız

Avropa-Azərbaycan Ticarət Palatası
Jana Masaryka 252/6, 120 00 Prague 2
Şirkətin VÖEN - i: 059 05 052

 
 

BİZNES MƏLUMAT

Palata Praqanın Bələdiyyə Məhkəməsi tərəfindən
saxlanılan reyestrdə qeydiyyatdan keçmişdir,
qeydiyyat nömrəsi L 68064,
hüquqi statusu: birliy