V Baku se konalo fórum zaměřené na konkurenceschopnost

Investice do ázerbájdžánské ekonomiky ze všech zdrojů od roku 2003 do roku 2017 činily 236 miliard dolarů, řekl první místopředseda vlády Ázerbájdžánu Yagub Eyubov. Vystoupil na fóru o konkurenceschopnosti, které se konalo 7. září. Eyubov poznamenal, že polovinu této částky představují zahraniční investice.

Během sedmi měsíců tohoto roku byla míra inflace v Ázerbájdžánu 2,8 procenta. Celkové investice do ázerbájdžánského ropného a plynárenského sektoru činí 95 miliard dolarů.

Vusal Gasimli, výkonný ředitel Centra pro hospodářské reformy a komunikaci, řekl novinářům, že celkový obrat více než 200 členských společností zastoupených na tomto fóru činí 30 bilionů dolarů.

„Většina těchto společností hodlá do Ázerbájdžánu investovat. Jednání s nimi se uskuteční v Baku a v důsledku nových investic poroste konkurenceschopnost ázerbájdžánské ekonomiky,” poznamenal Gasimli.

Fórum ACF 2018 bylo zaměřeno na identifikaci kroků, které mohou veřejné a soukromé sektory Ázerbájdžánu a USA podniknout s cílem zvýšení konkurenceschopnosti Ázerbájdžánu.

CONTACT US

Via e-mail

 

info@ea-coc.com

 

Our address

European-Azerbaijan Chamber of Commerce
Jana Masaryka 252/6,
120 00 Prague 2
ID: 059 05 052

 

business information

Recorded in the Register
administrated by the City Court in Prague,
file reference L 68064,
legal status: association