Ázerbájdžán hraje důležitou roli v zajišťování energetické bezpečnosti regionu

Ázerbájdžán hraje velmi důležitou roli nejen v zajištění energetické bezpečnosti, ale také v hospodářských vztazích v celém regionu. Uvedla to náměstkyně ministra hospodářství a udržitelného rozvoje Gruzie Natiu Turnavu. Řekla také, že Ázerbájdžán je pro Gruzii hlavním dodavatelem plynu.

„Naše spolupráce s Ázerbájdžánem v této oblasti je velmi dobrá a plodná. Jsme přesvědčeni, že ázerbájdžánští dodavatelé plynu se budou aktivně podílet na reformách v oblasti energetiky v Gruzii,” zdůraznil Turnava.

Diplomatické vztahy mezi Ázerbájdžánem a Gruzií byly založeny 18. listopadu 1992. Obě země široce spolupracují na projektech regionálního rozvoje energetiky, dopravy a hospodářských partnerství, jako je potrubí Baku-Tbilisi-Ceyhan (BTC), železnice Kars-Tbilisi-Baku (BTK), TRACECA nebo BSEC. Gruzínské vývozy do Ázerbájdžánu zahrnují cement, lokomotivy a další železniční vozidla, minerální a chemická hnojiva, minerální vody, skleněné a skleněné výrobky nebo farmaceutika. Ázerbájdžán vyváží do Gruzie především ropu a ropné produkty, zemní plyn, plastové zboží, nábytek či stavební konstrukce.

CONTACT US

Via e-mail

 

info@ea-coc.com

 

Our address

European-Azerbaijan Chamber of Commerce
Jana Masaryka 252/6,
120 00 Prague 2
ID: 059 05 052

 

business information

Recorded in the Register
administrated by the City Court in Prague,
file reference L 68064,
legal status: association