Ázerbájdžán hraje důležitou roli v zajišťování energetické bezpečnosti regionu

Ázerbájdžán hraje velmi důležitou roli nejen v zajištění energetické bezpečnosti, ale také v hospodářských vztazích v celém regionu. Uvedla to náměstkyně ministra hospodářství a udržitelného rozvoje Gruzie Natiu Turnavu. Řekla také, že Ázerbájdžán je pro Gruzii hlavním dodavatelem plynu.

„Naše spolupráce s Ázerbájdžánem v této oblasti je velmi dobrá a plodná. Jsme přesvědčeni, že ázerbájdžánští dodavatelé plynu se budou aktivně podílet na reformách v oblasti energetiky v Gruzii,” zdůraznil Turnava.

Diplomatické vztahy mezi Ázerbájdžánem a Gruzií byly založeny 18. listopadu 1992. Obě země široce spolupracují na projektech regionálního rozvoje energetiky, dopravy a hospodářských partnerství, jako je potrubí Baku-Tbilisi-Ceyhan (BTC), železnice Kars-Tbilisi-Baku (BTK), TRACECA nebo BSEC. Gruzínské vývozy do Ázerbájdžánu zahrnují cement, lokomotivy a další železniční vozidla, minerální a chemická hnojiva, minerální vody, skleněné a skleněné výrobky nebo farmaceutika. Ázerbájdžán vyváží do Gruzie především ropu a ropné produkty, zemní plyn, plastové zboží, nábytek či stavební konstrukce.

ƏLAQƏ

E-mail vasitəsilə

 

info@ea-coc.com

 

Bizim ünvanımız

Avropa-Azərbaycan Ticarət Palatası
Jana Masaryka 252/6, 120 00 Prague 2
Şirkətin VÖEN - i: 059 05 052

 
 

BİZNES MƏLUMAT

Palata Praqanın Bələdiyyə Məhkəməsi tərəfindən
saxlanılan reyestrdə qeydiyyatdan keçmişdir,
qeydiyyat nömrəsi L 68064,
hüquqi statusu: birliy