Ázerbájdžán urychluje proces digitální transformace ekonomiky

Ázerbájdžán vynakládá velké úsilí na digitální transformaci ekonomiky, aby zůstal konkurenceschopným a prosperujícím státem, uvedl Dmitrij Berestnev, ředitel pro kyberneticko-bezpečnostní zabezpečení, dodržování licencí a správu softwarových aktiv společnosti Microsoft CIS.

„Společnost Microsoft má rozsáhlé zkušenosti se společnou činností s podniky a vládami v oblasti podpory a vytváření nejúčinnějších podmínek pro digitální transformaci, rozvoj trhu IT a odpovídající služby v oblasti elektronické správy. Samozřejmě, naše spolupráce v této oblasti je vzájemně prospěšná. Ázerbájdžán má jednu z vedoucích pozic v SNS a ve východní Evropě z hlediska kvantity, kvality a hloubky takových rozhodnutí,” uvedl Berestnev.

Pokud jde o problematiku kybernetické bezpečnosti v zemi, zmínil nejen otázku ochrany nových průmyslových odvětví bohatých na IKT před možnými hrozbami, ale také otázku jejich správného a bezpečného vývoje. Prioritním úkolem se zde stává boj proti kybernetickým útokům, kterých v současné době existuje řada a nedávno několik z nich způsobilo vážné škody.

ƏLAQƏ

E-mail vasitəsilə

 

info@ea-coc.com

 

Bizim ünvanımız

Avropa-Azərbaycan Ticarət Palatası
Jana Masaryka 252/6, 120 00 Prague 2
Şirkətin VÖEN - i: 059 05 052

 
 

BİZNES MƏLUMAT

Palata Praqanın Bələdiyyə Məhkəməsi tərəfindən
saxlanılan reyestrdə qeydiyyatdan keçmişdir,
qeydiyyat nömrəsi L 68064,
hüquqi statusu: birliy