Podle poslance byl rok 2018 pro ázerbájdžánskou ekonomiku poměrně úspěšný

Rok 2018 byl pro ázerbájdžánskou ekonomiku poměrně úspěšný, řekl ázerbájdžánský poslanec Rufat Gulijev.

V minulém roce definoval Ázerbájdžán jako jednu z priorit rozvoj malých a středních podniků. „V loňském roce byla v Ázerbájdžánu zavedena kategorie „mikrobusiness”, což je důležitý krok,” poznamenal Gulijev. „V budoucnu budou pro rozvoj mikropodniků zavedena jistá privilegia. Reformy ještě nejsou hotové, pokračují, prohlubují se a rozšiřují.”

Poslanec také poznamenal, že cílem reforem je vytvořit udržitelnou třídu mikropodniků, malých a středních podnikatelů. Drobný podnik je podle jeho slov důležitou součástí ekonomiky všech rozvinutých zemí.

„Například podíl výrobků a služeb vyráběných malými a středními podniky dosahuje v Japonsku a USA 70 procent HDP a 65 procent v Evropě,” uvedl. „Ázerbájdžán se pod vedením prezidenta Ilhama Alijeva pustil do rozvoje a podpory malých a středních podniků. V blízké budoucnosti bude možné zvýšit podíl malých a středních podniků na HDP Ázerbájdžánu na 50 procent.”

Dodal, že otevření 118 tisíc pracovních míst v Ázerbájdžánu v roce 2018 souvisí se zlepšením podnikatelského prostředí, a to i v oblasti malých a středních podniků.

„Můžeme s jistotou říci, že podnikatelské klima v Ázerbájdžánu bude každý rok příznivější,” uvedl ázerbájdžánský poslanec.

ƏLAQƏ

E-mail vasitəsilə

 

info@ea-coc.com

 

Bizim ünvanımız

Avropa-Azərbaycan Ticarət Palatası
Jana Masaryka 252/6, 120 00 Prague 2
Şirkətin VÖEN - i: 059 05 052

 
 

BİZNES MƏLUMAT

Palata Praqanın Bələdiyyə Məhkəməsi tərəfindən
saxlanılan reyestrdə qeydiyyatdan keçmişdir,
qeydiyyat nömrəsi L 68064,
hüquqi statusu: birliy