Podle poslance byl rok 2018 pro ázerbájdžánskou ekonomiku poměrně úspěšný

Rok 2018 byl pro ázerbájdžánskou ekonomiku poměrně úspěšný, řekl ázerbájdžánský poslanec Rufat Gulijev.

V minulém roce definoval Ázerbájdžán jako jednu z priorit rozvoj malých a středních podniků. „V loňském roce byla v Ázerbájdžánu zavedena kategorie „mikrobusiness”, což je důležitý krok,” poznamenal Gulijev. „V budoucnu budou pro rozvoj mikropodniků zavedena jistá privilegia. Reformy ještě nejsou hotové, pokračují, prohlubují se a rozšiřují.”

Poslanec také poznamenal, že cílem reforem je vytvořit udržitelnou třídu mikropodniků, malých a středních podnikatelů. Drobný podnik je podle jeho slov důležitou součástí ekonomiky všech rozvinutých zemí.

„Například podíl výrobků a služeb vyráběných malými a středními podniky dosahuje v Japonsku a USA 70 procent HDP a 65 procent v Evropě,” uvedl. „Ázerbájdžán se pod vedením prezidenta Ilhama Alijeva pustil do rozvoje a podpory malých a středních podniků. V blízké budoucnosti bude možné zvýšit podíl malých a středních podniků na HDP Ázerbájdžánu na 50 procent.”

Dodal, že otevření 118 tisíc pracovních míst v Ázerbájdžánu v roce 2018 souvisí se zlepšením podnikatelského prostředí, a to i v oblasti malých a středních podniků.

„Můžeme s jistotou říci, že podnikatelské klima v Ázerbájdžánu bude každý rok příznivější,” uvedl ázerbájdžánský poslanec.

KONTAKTUJTE NÁS

Napište nám

 

info@ea-coc.com

NAŠE ADRESA

Evropsko-Ázerbájdžánská obchodní komora z.s.
Jana Masaryka 252/6,
120 00 Praha 2
IČO: 059 05 052

OBCHODNÍ INFORMACE

zapsaná v rejstříku vedeném u
Městského soudu v Praze,
spisová značka L 68064,
právní forma spolek