Akciový trh Ázerbájdžánu: nové příležitosti pro investory

Trh s cennými papíry v Ázerbájdžánu využívá jen malou část svého potenciálu, uvedl předseda představenstva Ázerbájdžánských účastníků burzy (AASMP) Jeyhun Ibrahimov.

„Potenciál trhu s cennými papíry v Ázerbájdžánu je poměrně vysoký, což zejména potvrzuje poptávka po dluhopisech vydaných v uplynulých letech centrální bankou a vládních dluhopisech,” uvedl Ibrahimov a dodal, že trh má potřebnou infrastrukturu, moderní obchodní systém, potenciální investory i dostatečnou ziskovost. „Všechno naznačuje, že akciový trh země má dostatečný potenciál. Nyní využíváme jen malou část tohoto potenciálu, a abychom jej využili v plné kapacitě, je nutné zajistit transparentnost a odpovědnost firem a teprve pak pracovat na přilákání nových investorů,” řekl.

Ázerbájdžánští investoři se více zajímají o akcie zahraničních společností než o místní. Ibrahimov věří, že hlavním důvodem je nedostatek informací o akciích místních společností.

„I přes to, že od roku 2015 existuje v Ázerbájdžánu elektronický systém pro zveřejňování informací (MEAS), velmi málo lidí o něm ví. Přitom systém pro zveřejňování informací je základem burzovního trhu jakékoli země,” řekl Ibrahimov. AASMP podle něj podniká důležité kroky týkající se zvyšování informovanosti o akciovém trhu, včetně spolupráce s médii, vydávání publikačních materiálů či pořádání konferencí a seminářů.

KONTAKTUJTE NÁS

Napište nám

 

info@ea-coc.com

NAŠE ADRESA

Evropsko-Ázerbájdžánská obchodní komora z.s.
Jana Masaryka 252/6,
120 00 Praha 2
IČO: 059 05 052

OBCHODNÍ INFORMACE

zapsaná v rejstříku vedeném u
Městského soudu v Praze,
spisová značka L 68064,
právní forma spolek